Wrocław na czele europejskiego rankingu atrakcyjności biznesowej

Wrocław zdobył pierwsze miejsce, podczas gdy Warszawa zajęła czwarte miejsce w swoich odpowiednich kategoriach w rankingu Europejskich Miast i Regionów Przyszłości 2024, który ocenia atrakcyjność inwestycyjną. To świadczy o ogromnym potencjale biznesowym naszych miast.

Wrocław został liderem wśród miast średniej wielkości, podczas gdy Warszawa zachowała wysoką pozycję wśród miast głównych. Istnieją także wskazówki sugerujące rosnące znaczenie Polski Wschodniej w kontekście przyszłościowych inwestycji.

Ranking „Europejskie Miasta i Regiony Przyszłości 2024”, przygotowany przez fDi Intelligence, porównał najbardziej obiecujące kierunki inwestycyjne w całej Europie. Oceniono aż 330 europejskich miast i 141 regionów pod względem potencjału gospodarczego, przyjazności dla biznesu, skomunikowania, kapitału ludzkiego i stylu życia oraz efektywności kosztowej.

Wrocław został wyróżniony za przyciąganie renomowanych firm technologicznych i startupów, co potwierdza również Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa. Warszawa zajęła wysoką pozycję w kategorii atrakcyjności dla bezpośrednich inwestycji zagranicznych, będąc jedynym przedstawicielem Europy Środkowo-Wschodniej w czołówce.

Ponadto, poza Wrocławiem i Warszawą, w rankingu znalazło się jeszcze dziesięć innych polskich miast, co wskazuje na zróżnicowanie geograficzne kraju. Rosnącą rolę Polski Wschodniej dostrzega się w perspektywie kolejnych rankingów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *